Polityka energetyczna, rynki magazynowania energii, modele przychodowe i międzynarodowe kontraktacje. Poznaj Solar Energy Expo

Z roku na rok udział produkcji zielonej energii w Polsce wzrasta. Obywatele coraz częściej decydują się na rozwiązania fotowoltaiczne i korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Jak sprawić, by ich odsetek jeszcze bardziej wzrósł? Na te i inne pytania odpowie Solar Energy Expo, czyli branżowe targi przemysłu odnawialnych źródeł energii, które odbędą się w dniach 16-18 stycznia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Według analiz produkcja energii elektrycznej w Polsce spadła o ponad cztery procent w stosunku do poprzedniego roku. Zużycie krajowe również było niższe i nadal najwięcej tej materii wytwarza się z węgla kamiennego i brunatnego. Wzrost produkcji energetycznej odnotowano z kolei w odniesieniu do elektrowni gazowych i wodnych. Ponadto, rośnie odsetek wytwarzania energii w farmach wiatrowych. Pozostałe odnawialne źródła, w tym panele fotowoltaiczne, zwiększyły produkcję o prawie pięćdziesiąt procent.

To pokazuje, że w Polsce realnie dochodzi do rewolucji energetycznej. Aby stać się jej częścią, należy trzymać rękę na pulsie innowacji, na bieżąco aktualizować wiedzę i działać w imię dalszego rozwoju sektora. Uczestnictwo w Solar Energy Expo umożliwi realizację wszystkich wymienionych celów.

Międzynarodowe kontraktacje podczas Solar Energy Expo

Solar Energy Expo nastawione jest na integrację sektora w oparciu o budowanie sieci międzynarodowych kontraktacji. Dotychczasowe dwie edycje wydarzenia cieszyły się rosnącym zainteresowaniem, plasując wydarzenie w gronie najszybciej rozwijających się na krajowym rynku. Podczas drugiej odsłony eventu w 2023 roku wśród prawie 15 tysięcy odwiedzających znaleźli się przedstawiciele 35 krajów z Europy oraz 17 państw spoza Starego Kontynentu. W styczniu prognozowany jest udział jeszcze większej liczby odwiedzających i wystawców z zagranicy. Warto więc wykorzystać to do międzynarodowych kontraktacji.

Kolejna edycja PIME Energy Storage Summit 2024

Solar Energy Expo to współpraca ze Stowarzyszeniem PIME w kontekście branżowej edukacji. Na dwóch scenach podczas wydarzenia odbędzie się PIME Energy Storage Summit 2024. Podczas konferencji eksperci i specjaliści rozmawiać będą między innymi o polityce energetycznej w kontekście kierunków dla magazynowania energii. Poruszona zostanie również kwestia rynków magazynowania energii w Europie i dobrych praktyk w tym zakresie. Prelegenci skupią się także na polityce regulacyjnej w obszarze magazynowania energii oraz modelach przychodowych na rynku. Liderzy sektora podpowiedzą, jak zarobić na magazynowaniu energii i wskażą perspektywy biznesu w kontekście magazynów energii gazu, cieplnej i chłodu.

Będzie to panel o innowacjach i dedykowany rozwojowi. Warto więc zwiększyć indywidualne kompetencje i postawić kolejny krok w stronę budowania pewniejszej przyszłości branży.

Zarejestruj się na Solar Energy Expo: https://solarenergyexpo.com/rejestracja/
Zostań wystawcą Solar Energy Expo: https://solarenergyexpo.com/zostan-wystawca/