Przyszłość OZE maluje się w jasnych barwach. Solar Energy Expo 2022 za nami

W dniach 25-26 maja 2022 w PTAK Warsaw Expo odbyło się Solar Energy Expo, czyli targi przemysłu odnawialnych źródeł energii. Kompleksowe wydarzenie pozwalające na zaznajomienie się z innowacjami oraz najkorzystniejszymi rozwiązaniami dedykowanymi dla klientów indywidualnych i branżowych przyciągnęło tysiące odwiedzających i setki wystawców.

Solar Energy Expo to innowacyjne wydarzenie promujące trendy i rozwój odnawialnych źródeł energii. Biznesowa przestrzeń PTAK Warsaw Expo, gdzie się odbywało, posłużyła jako platforma zarówno do wymiany doświadczeń i integracji sektora, jak również edukacji dzięki konferencjom panelowym.

Podczas eventu zaprezentowali się wiodący producenci z Polski i zagranicy. Obszarem ich zainteresowań była fotowoltaika, usługi, elektromobilność, technologie pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł, technologie solarne i pompy ciepła, elektrownie słoneczne oraz magazyny energii.

Edukacja na Solar Energy Expo

Solar Energy Expo było okazją do nawiązania nowych relacji biznesowych, ale również do dyskusji i edukacji. Te zapewnili najwięksi branżowi eksperci, który wypowiedzieli się na tematy dotyczące polityki klimatycznej, ekonomicznej, regulacyjnej i technologicznej w ramach konferencji Pime Energy Summit.

Eco4Life poświęcone było z kolei recyclingowi energii na rzecz spowolnienia zmian klimatu. Eksperci rozmawiali o neutralności klimatycznej, transformacji energetycznej oraz wsparciu dla rozwiązań OZE.

Solar Energy Expo w liczbach

20 000 m2 PTAK Warsaw Expo przez dwa dni Solar Energy Expo tętniło życiem. Wydarzenie odwiedziło 4870 uczestników, którzy zaznajamiali się z ofertami 114 wystawców. Podczas wydarzenia przybyli mogli skorzystać z rabatów niedostępnych w standardowych okolicznościach i nawiązać relacje biznesowe, które rozwiną ich przedsiębiorstwa. Od wielu z nich mamy zapewnienie, że profesjonalny networking poskutkował u nich nowymi umowami i zwiększeniem łańcucha dostaw.

Wysoka skuteczność eventu to również zapowiedź kolejnej edycji wydarzenia O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Zobacz jak wyglądała I edycja:

Zobacz pierwszy dzień