Lopi

logo-exhibitor

Opis Wystawcy

PL

Jesteśmy polską firmą rodzinną. Od 25 lat wspieramy przedsiębiorców poprzez projektowanie i tworzenie kompleksowych rozwiązań technologicznych z zakresu kompensacji mocy biernej, automatyki oraz elektroniki.

Chcąc jak najlepiej odpowiadać na technologiczne potrzeby naszych klientów rozpoczęliśmy produkcję własnych urządzeń, m.in. zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy własny regulator mocy biernej LRM001. Dalsze prace nad rozwojem produktów doprowadziły do stworzenia całej linii produktów z obszaru kompensacji mocy biernej.

Wypuściliśmy na rynek wysokiej klasy urządzenia pracujące w sieciach z kogeneracją. Zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy kompensator dynamiczny z funkcją filtracji wyższych harmonicznych.

Równolegle rozwijał się dział automatyki, zajmujący się projektowaniem i produkcją systemów automatyki przemysłowej oraz dział prefabrykacji systemów rozdziału energii.

Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy układy sterowania do maszyn przetwórstwa tworzyw sztucznych. Tworzyliśmy pierwsze maszyny do produkcji pelletu. W zakres naszych działań wchodziło też konfekcjonowanie kabli do serwonapędów dla klientów w Szwajcarii i Niemczech.

Intensywny rozwój naszej firmy stał się bezpośrednią przyczyną, by z Lopi wyodrębniły się trzy wysokospecjalizowane podmioty: Lopi Sp.j., Lopi Automatyka Sp. z o.o. i Lopi Elektronika Sp. z o.o, które obecnie stanowią Grupę Lopi.