Branżowego wydarzenia na taka skalę jeszcze nie było! Druga edycja Solar Energy Expo za nami, a kolejna już wkrótce!

Druga edycja branżowych targów przemysłu odnawialnych źródeł energii Solar Energy Expo cieszyła się wielkim powodzeniem. Zawarto setki nowych współprac, a także pozyskano wiedzę od ekspertów w dziedzinie OZE. Już teraz z przyjemnością zapowiadamy kolejną odsłonę wydarzenia. Odbędzie się ona w dniach 16-18 stycznia 2024 roku w Ptak Warsaw Expo.

Takiej dawki innowacji, najświeższej i najpotrzebniejszej wiedzy, trendów i networkingu nie ma żadne inne wydarzenie branżowe w Europie. Druga edycja Solar Energy Expo, czyli targów przemysłu odnawialnych źródeł energii, kojarzyć się nam będzie z setkami nawiązanych współprac, mnogością konstruktywnych i owocnych spotkań biznesowych oraz salami konferencyjnymi wypełnionymi po brzegi podczas wykładów najlepszych w Polsce i Europie branżowych ekspertów. Takiego eventu do tej pory w naszym kraju nie było!

Najświeższe informacje na temat polityki energetycznej i rynku magazynowania energii

Podczas Solar Energy Expo odbyło się PIME Energy Storage Summit 2023, które Ptak Warsaw Expo zorganizowało ze Stowarzyszeniem PIME. Była to kompleksowa konferencja dotycząca polityki energetycznej, a także rynku magazynowania energii. Podczas niej najważniejsi eksperci w sektorze dzielili się innowacjami, trendami, a także zmianami, które dotknęły branżę przez ostatnie miesiące.

Wśród nich byli między innymi Grzegorz Wiśniewski z IEO, który mówił o wykorzystywaniu potencjału OZE dzięki sektor coouplig, Michał Sobczyk z EDPR, który oceniał stan prac nad zmianami regulacyjnymi z perspektywy branży OZE czy Grzegorz Pizoń z PIME, który przedstawił stan obecny i wyzwania otoczenia regulacyjnego dla magazynów energii. Nie zabrakło również ekspertów z dziedziny samego magazynowania energii. Wśród nich Katarzyna Suchcicka z OX2 mówiła o potencjale i wzywaniach magazynów, Marcin Adamiak z Enspiriona wygłosił prelekcję na temat usługi elastyczności w rynku mocy DSR, a Szymon Piasecki z Apator Toruń wspomniał o stabilizacji mikroinstalacji poprzez system magazynowania energii.

Nie zabrakło również case study na temat technologii magazynowania energii elektrycznej. W tej części wykładów wypowiadali się Krzysztof Strukowicz z My-Soft, Rafał Niestępski z Huawei, Alicja Walec z Elit, Krzysztof Bukała z Soltec oraz Dariusz Perkowski z Neo Energy Storage.

Te kompleksowe wykłady o bogatym studium tematycznym pozwoliły nie tylko zaktualizować wiedzę, ale także wzniecić dyskusję na temat przyszłości i innowacji w OZE. Po debatach uczestnicy podczas indywidualnych rozmów mogli skonfrontować swoje pomysły z ekspertami.

Spotkania biznesu na Solar Energy Expo

Poza wartościami edukacyjnymi, Solar Energy Expo zadbało o kwestie networkingowe. Było to największe branżowe spotkanie producentów i dystrybutorów z dziedzin fotowoltaiki, elektromobilności, technologii pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawianych, technologii solarnych i pomp ciepła, magazynów energii, a także elektrowni słonecznych.

Solar Energy Expo pomogło zacieśnić branżowe relacje, rozbudować sieć kontaktów i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo sektora i poszczególnych przedsiębiorstw, a także wpłynęło pozytywnie na rozwój tej gałęzi przemysłu. O tym wszystkim świadczą rekordowe statystyki wydarzenia. Zostało ono odwiedzone przez 14 732 uczestników, którzy poznawali oferty 115 wystawców. Wszystko to na 20 000 m2 Ptak Warsaw Expo!

Solar Energy Expo 2024

Tak znaczący sukces wydarzenia poskutkował planowaniem kolejnej jego edycji. Miło nam poinformować, że następna odsłona Solar Energy Expo odbędzie się w dniach 16-18 stycznia 2024 roku. Networking, edukacja, rozbudowywanie sieci biznesowych – to wszystko czeka na was w Ptak Warsaw Expo! Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia (solarenergyexpo.com) w celu uzyskania dalszych informacji. Do zobaczenia!