2 edycja Targów Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii już za dwa tygodnie!

OZE – odnawialne źródła energii, wciąż mają duże możliwości do rozwoju na rynku Polskim.

Na szali jest nie tylko nasze bezpieczeństwo energetyczne, portfele przedsiębiorców i odbiorców indywidualnych, ale także – bezpieczeństwo klimatyczne Polski. W końcu rok 2023 powitał nas rekordową temperaturą w styczniu – IMGW w miejscowości Głuchołazy na Opolszczyźnie zanotowano 18,7 st. C.

Jeśli nie przestawimy się na OZE, nasz klimat ociepli się o ponad 1,5°C, i wzrośnie zagrożenie pojawiania się nasilających się zjawisk ekstremalnych i związanych z nimi szkód. Na świecie rozwiązania z zakresu wprowadzania OZE są ciągle intensyfikowane.

Solar Energy Expo nastawione jest na integrację sektora, stwarzanie nowych możliwości nawiązywania kontaktów i rozszerzenia łańcucha dostaw. To również przestrzeń do dyskusji, wymiany myśli i znalezienia odpowiedzi na najbardziej aktualne pytania dotyczące prowadzenia biznesu w tym sektorze usług. To ułatwiają między innymi konferencje branżowe, organizowane w czasie wydarzenia. Wśród nich jest znane PIME Energy Summit, traktujące o oddziaływaniu zagadnień politycznych, biznesowych i regulacyjnych na sektor OZE.

Ponadto, skorzystać będzie można również z warsztatów, a także spotkań ze specjalistami, którzy doradzą, jak rozwinąć biznes, a także zwiększyć konkurencyjność na dynamicznie rozwijającym się rynku. W tym wszystkim pomoże również prestiżowa przestrzeń PTAK Warsaw Expo, stanowiąca doskonałe miejsce zarówno do kreatywnego przedstawienia oferowanych produktów i usług, jak i kameralnej rozmowy z osobami zarządzającymi w poszczególnych firmach.

W ostatnich latach technologie pozwalające korzystać z energii ze źródeł odnawialnych zwiększyły wydajność, a koszty inwestycyjne i ekspoatacyjne zmalały. W Unii Europejskiej średni koszt energii wiatrowej wynosi dziś 55 euro/MWh, słonecznej 65 euro/MWh, a pozyskiwanej z węgla aż 72 euro/MWh (źródło: Instytut na rzecz Ekorozwoju).

W Polsce, na początku 2019 roku, zwrot inwestycji dla domku jednorodzinnego w zależności od typu paneli fotowoltaicznych oraz ilości zużytej energii wynosi pomiędzy 6 a 10 lat.

PIME ENERGY STORAGE SUMMIT 2023

Dla każdego, kto liczy się tej branży wydarzeniem obowiązkowym będzie organizowana przez PIME konferencja. Najważniejsi eksperci w branży duskutować będą o polityce energetycznej w zakresie OZE. i magazynowania energii Polski na tle wyzwań polityki klimatycznej UE. W tej pełnej wyzwań branży czeka nas dyskusja wysokiego napięcia! Co zrobić, aby w polityce UE i polityce krajowej technologie magazynowania efektywniej wspierały OZE? Jak OZE i magazyny energii mogą wspierać dekarbonizację polskiego sektora energii? Odpowiedzi na te pytania postarają się udzielić: Michał Hetmański, INSTRAT; Magdalena Maj, POLSKI INSTYTUT EKONOMICZNY; Marcin Roszkowski, INSTYTUT JAGIELLOŃSKI; Grzegorz Onichimowski, PIME; Linda TAMELLINI, EASE; Tobiasz Adamczewski, FORUM ENERGII; Janusz Gajowiecki, PSEW, Przedstawiciel MKiŚ.

W bloku drugim poruszony będzie temat otoczenia regulacyjnego dla magazynów energii. W kolejnych dniach przyjrzymy się trendom oraz wdrażanym nowym technologiom – wszystko na konkretnych przykładach!

Solar Energy Expo – jedno wydarzenie, szeroki zakres branżowy

Wśród wystawców 2. Edycji Solar Energy Expo znajdziecie Państwo przedstawicieli z branży fotowoltaicznej, usług doradczych, specjalistów z dziedziny elektromobilności, technologii pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej ze źródeł odnawialnych (w tym wiatrowej), technologii solarnych i pomp ciepła oraz magazynów energii.

Targi to najlepsza okazja do bezpośredniego spotkania decydentów z branży – zacieśniania i zawiązywania nowych relacji, pozyskiwania preferencyjnych warunków kontraktacyjnych oraz wymiany doświadczeń.

Podczas tegorocznej edycji spodziewamy się ponad 100 wystawców na 20 000 metrach powierzchni wystawienniczej oraz prawie 5 000 odwiedzających.

Elektryczność zjada najwięcej – i będzie najbardziej potrzebna

Targi Odnawialnych Źródeł Energii Solar Expo odpowiadają na ważną potrzebę rozwoju tego sektora gospodarki. Wedle prognoz, produkcja energii elektrycznej w latach 2018–2050 wzrośnie o 79 procent, w 2050 roku 25% zapotrzebowania energetycznego pochłonie właśnie popyt na elektryczność (dziś jest to 18%). Prawdopodobne jest, że już w 2035 roku nawet 50 procent energii elektrycznej pochodzić będzie z odnawialnych źródeł energii.

Już teraz odbierz swój darmowy, branżowy bilet na Solar Energy Expo. Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową solarenergyexpo.com/rejestracja.

Do zobaczenia już 17 stycznia w Ptak Warsaw Expo.